stiri

Spitalul „Providența”, de 8 ani împreună

26/02/2016

Spitalul „Providenţa“, prima unitate medicală de acest gen din cadrul Bisericii Ortodoxe Române, a împlinit sâmbătă, 20 februarie 2016, 8 ani de la primirea avizului de funcţionare din partea Ministerului Sănătăţii.

Povestea „Providenţa“ a început acum mai bine de 18 ani, când, prin binecuvântarea Preafericitului Părinte Daniel, Patriarhul Bisericii Ortodoxe Române, pe atunci Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, s-a inaugurat Centrul de diagnostic şi tratament, cu un laborator încorporat.

„Alimentele să vă fie și medicamente”

26/02/2016

Vineri, 29 ianuarie 2016, a avut loc o nouă ediţie a Serilor Spitalului „Providenţa“ , invitată fiind Alina Stoica, nutriţionist terapeut. La întâlnire, care a avut ca temă „Principiile alimentaţiei sănătoase“, au participat pacienţi, cadre medicale şi colaboratori ai spitalului.

Abonează-te la stiri